P r o g r a m

18. péntek

Du. 17,00-18,30: érkezés, ismerkedés a helyszínnel és a társakkal 19,30: meleg vacsora, 20,00: megnyitó, ismertetés, vetítés Kézdiszékről, Bálványosról, majd Háromszéki népi gombászat c. lesz előadás (Zsigmond Győző)

19. szombat

8,00-8,30: reggeli 8.45-től 3 gombásztúra helybeliek kalauzolásával 14,30–15,30: ebéd du., este: azonosítás, gombás játékok gyakorlása, a gombák szépe kiválasztása (Málnási András), előadások 17,00–19,00: Különleges szagú gombákról (Tănase, Cătălin)/ Jancsó Gábor előadása gombás érdekességekről / Szász Balázs: Deltai gombavilág **/ előadás, vetítés/ Zsigmond Győző** az LKG-ről 1. (képes eseménynaptár 2016)/ ****újabb gombáskönyv bemutatása (Vasas Gizella-Locsmándi Csaba) 19,10-20,00: vacsora 21,00-21,30 gombák bemutatása****

20. **vasárnap**

8,00-8,30 reggeli 8.45-től 3 gombásztúra a környékén 14,30–15,30: ebéd, du., este 18,00-ig: azonosítás, a gombák szépe verseny (felelős: Téglás Zoltán és Bélfenyéri Gábor) 17,00-17,30: a gomba-felismerési versenyt előkészítendő Puskás Attila és Szász Balázs bemutatja az azonosított gombákat, gomba-felismerési verseny (felelős: Puskás Attila, Szász Balázs, Zoltán Sándor), 17,30-18,00: a gombák szépe kiválasztása 18,15–19,40: előadások és vetítés, Fekete Oszkár előadása, Zsigmond Győző az LKG-ről 2., Zemplén gombáiról készült kisfilm bemutatása (Kőszeginé Tóth Judit), a Kis Erdélyi Gombás CD bemutatója stb. (Bélfenyéri Gábor, Téglás Zoltán) 20,10-20,50: vacsora 21,00-21,30 eddig azonosított gombák bemutatása

21. hétfő

8,00-8,30: reggeli 8.45-től gombásztúrák, 14,30–15,30: ebéd Du. azonosítás, gombák szépe verseny (felelős: Málnási András) 17,00-ig: majd 17,30-tól 18,00-ig szabadtéri gombás játékok (felelős: Zsigmond Győző, Forrai Tibor és Márkodi Vera). 18,15-től 19,55-ig. Az új Moesziának és az új gombanaptárnak az ismertetése (ZsGy), Fődi Attila: Ősi tudás, modern kutatások - szemelvények a gyógygombakutatás utóbbi éveinek eredményeiből**, Rimóczi Imre előadása **Az Alföld növénytársulásainak és nagygomba világának néhány érdekessége****,** a hozott **gombasavanyúságok bemutatása **20,00-20, 45: vacsora, **gombaismertetés****

22. kedd

8, 00-8,30: reggeli 8.45-től gombásztúrák a környéken (ki-ki ahova akar – Ojtozi-szoros, Kommandó, Szentimrei Büdös, Tusnád, Kászon, Csernáton, Kézdivásárhely, Torja stb. – saját felelősségre), illetve szabad program, azonosítás a táborban, és 14,30–15,30: ebéd du.: azonosítás, zárási előkészületek 17,00-tól majd 17,30-tól Benedek Lajos, Fődi Attila, Pál-Fám Ferenc, Rimóczi Imre és Szász Balázs előadása a szedett gombákról 18,30-20.00: laudáció, a Pázmány Dénes- és a Veress Magda-**díj** átadása, díjak kiosztása, majd díszvacsora, táborzárás, tábortűz

23. szerda

8,00-8,30 reggeli, majd hazautazás

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát!

Köszönünk minden támogatást, segítséget!

Fő támogatónk: Kovászna Megye Tanácsa

Előző bejegyzés Következő bejegyzés